Tylko magister fizjoterapii z 3-letnim doświadczeniem w zawodzie lub specjalista w dziedzinie fizjoterapii może określić, jakie zabiegi będzie obejmowała fizjoterapia u pacjenta skierowanego na świadczenia fizjoterapii ambulatoryjnej i fizjoterapii domowej. Magister fizjoterapii nieposiadający wymaganego doświadczenia, osoba posiadająca tytuł licencjata i technika fizjoterapii uprawnieni są tylko do realizacji zabiegów fizjoterapeutycznych.
Czy osoba bez wymaganego doświadczenia zawodowego może zmieniać zabiegi na skierowaniu, przeprowadzić wizytę fizjoterapeutyczną lub rozpisać zabiegi?
Powiązane pytania
Możliwość zwolnienia z opłaty składek członkowskich osób, które nie wykonują zawodu fizjoterapeuty.
Czy magister bez 3-letniego doświadczenia, może samodzielnie przyjąć, zaplanować i poprowadzić fizjoterapię pacjenta, który ma skierowanie (bez wypisanych zabiegów) od ortopedy?
Co oznacza, że fizjoterapeuta może “planować zabiegi”?
Jak i kiedy zrealizować obowiązek konsultacji z lekarzem reh. leczniczej przy uzasadnionych wątpliwościach, jeśli jest fizycznie nieuchwytny na pierwszej wizycie lub w czasie trwania cyklu? Czy w sytuacji, gdzie miałoby to zaważyć na odpowiedzialności zawodowej fizjoterapeuty, powinien on napisać odmowę do realizacji poszczególnych zabiegów (całego zlecenia)?
Kto określa, czy pacjent jest pilny czy nie?
Kto prawnie odpowiada, jeśli zabieg na skierowaniu przez lekarza kierującego zaszkodzi pacjentowi?