Nie ma wzoru „druku”, na którym świadczeniodawca realizujący skierowanie winien przekazać informację do lekarza kierującego. Prawodawca określił natomiast, że informacja taka powinna zawierać dane o sposobie oraz efektach cyklu zabiegów dopuszczając możliwość ich przekazania do lekarza kierującego w postaci papierowej albo elektronicznej, którą dołącza do dokumentacji medycznej. Istnieje możliwość przekazania tej informacji bezpośrednio albo za pośrednictwem świadczeniobiorcy.
Co powinna zawierać informacja zwrotna do lekarza kierującego?
Powiązane pytania
Możliwość zwolnienia z opłaty składek członkowskich osób, które nie wykonują zawodu fizjoterapeuty.
Czy magister bez 3-letniego doświadczenia, może samodzielnie przyjąć, zaplanować i poprowadzić fizjoterapię pacjenta, który ma skierowanie (bez wypisanych zabiegów) od ortopedy?
Co oznacza, że fizjoterapeuta może “planować zabiegi”?
Jak i kiedy zrealizować obowiązek konsultacji z lekarzem reh. leczniczej przy uzasadnionych wątpliwościach, jeśli jest fizycznie nieuchwytny na pierwszej wizycie lub w czasie trwania cyklu? Czy w sytuacji, gdzie miałoby to zaważyć na odpowiedzialności zawodowej fizjoterapeuty, powinien on napisać odmowę do realizacji poszczególnych zabiegów (całego zlecenia)?
Kto określa, czy pacjent jest pilny czy nie?
Czy osoba bez wymaganego doświadczenia zawodowego może zmieniać zabiegi na skierowaniu, przeprowadzić wizytę fizjoterapeutyczną lub rozpisać zabiegi?