Data ostatniej aktualizacji:

Fizjoterapeuta pyta: “Prowadzimy ośrodek, finansowany wyłącznie z kontraktu z NFZ. W obecnej sytuacji zarówno z powodu obaw, jak i zalecanej kwarantanny domowej u dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, rodzice masowo odwołują zajęcia terapeutyczne. Dodatkowo, część personelu ma małe dzieci, których nie ma z kim zostawić od kiedy zamknięte są przedszkola i skorzystali z możliwości nadanych przez specustawę. To wszystko razem sprawia, że nasz i myślę wiele innych ośrodków, będzie miał problem z “wyrobieniem” kontraktu. To z kolei niesie za sobą dalsze konsekwencje, bo niestety nie przyjmując pacjentów, również nie zarabiamy. Trzeba płacić wynagrodzenia, składki, podatki, kilkukrotnie droższe obecnie środki dezynfekcyjne, również trzeba kupić.
W tym miesiącu że względu na nadwykonania, jesteśmy w stanie wygenerować jakiś rachunek, ale jeśli ta sytuacja potrwa dłużej, to nasz ośrodek zbankrutuje. I dzieci w regionie objęte nasza opieka zostaną bez usprawniania, a jesteśmy jedynym ośrodkiem, który zajmuje się w naszym mieście wcześniakami z opieki koordynowanej.
Prosimy o pomoc.
Ta sytuacja prędko się nie zmieni na lepsze, a może być jeszcze gorzej.
Prosiłabym o apel do Ministra Zdrowia, aby takie placówki jak nasza potraktować podobnie jak szkoły. Możemy prowadzić konsultacje online, instruktaż dla rodziców również.”

Odpowiedź:

Wszelkie takie sygnały stanowią potwierdzenie działań podejmowanych przez KIF. W poruszanych w mailu tematach KIF informuje MZ, NFZ i inne właściwe instytucje państwowe o powstałej sytuacji i koniecznych do wprowadzenia zmianach. Proponujemy na bieżąco monitorować zarówno strony rządowe, jak i naszą stronę, na której informujemy o podjętych działaniach i stanowiskach MZ i NFZ (link: http://kif.info.pl/koronawirus/)